Mágia Mount Carmel: Touchdown Run Dennisa Furlonga porazí Batavia

Dve kontroverzné výzvy na rušenie pri poslednej jazde na Mount Carmel vyvolali hrdinstvo Dennisa Furlonga.

Dennis Furlong (11), Blainey Dowling (7) a Darrion Gilliam (17) z Mount Carmel oslavujú so spoluhráčmi počas zápasu proti Batavii.

Dennis Furlong (11), Blainey Dowling (7) a Darrion Gilliam (17) z Mount Carmel oslavujú so spoluhráčmi počas zápasu proti Batavia.

Kirsten Stickney/For the Sun-Times

Mount Carmel pridal túto sezónu na svoj štadión video tabuľu. Pred zápasom sa vypnú všetky svetlá a prehrá sa krátke video plné najdôležitejších momentov z histórie futbalu Caravan.

Deväťyardový touchdown juniora Dennisa Furlonga s cieľom zabezpečiť Mount Carmel víťazstvo 16:14 proti Batavii v druhom kole play-off triedy 7A v piatok môže nakoniec skončiť v tomto pútavom videu.

Mal to byť pas, povedal Furlong. Myslel som si, že to máme celú cestu.

Hra bola navrhnutá pre prijímač Damarion Arrington. Rozohrávač Blainey Dowling mal odovzdať Furlongovi, ktorý to hodil Arringtonovi. Ale Furlong bežal namiesto toho.

Povedal som mu, že to má, povedal Arrington. Verím svojmu bratovi. Bezpochýb. Celý zápas ma sledovali. Vedel som, že Furlong to musí vziať a on to urobil.

Furlongove hrdinstvá sa po vypršaní času nepremenili. Batavia bol vyzvaný k zásahu pri prihrávke v koncovke. Dva prijímače Mount Carmel skončili na zemi predtým, ako prihrávka dosiahla koncovú zónu. Bolo to druhé kľúčové rušenie prihrávky pri poslednej jazde karavanu.

Pripadalo mi to, akoby sme hrali proti dvom tímom, povedal tréner Batavie Dennis Piron. To som v živote nevidel. Nie som človek, ktorý hovorí takéto veci. Nemôžem, aby sa tieto deti cítili lepšie. nie je to strata. Nevadí mi prehrávať zápasy. Zajtra to v novinách bude znieť hrozne, ale čo už.

Batavia (10-1) viedla po polčase 14-10 a ani jeden tím nedokázal v druhom polčase zaútočiť.

Celý zápas sme na nich vyvíjali tlak, povedal linebacker Mount Carmel Danny Novickas. Môžem ľahko povedať, že sme najfyzickejší tím v štáte a môžeme poraziť takmer každého, koho chceme. Pokiaľ budeme hrať dobrú fyzickú hru, dostaneme sa na vrchol.

Novickas mal dve vrecia. Mount Carmel zlyhal v tretej štvrtine, keď sa Batavia zotavila. To bol jediný obrat v hre.

Neviem, prečo vždy začíname pomaly, ale vieme, ako skončiť, povedal Arrington.

Rozohrávač Mount Carmel Blainey Dowling mal 7 na 13 na 96 yardov s prihrávkou z 21 yardov na druhého ročníka Darriona Gilliama. Dowling mal 12 nájazdov na 57 yardov a bolo to jeho sebavedomé rozhodnutie, ktoré poháňalo Caravan (8-3) nadol v poslednej jazde.

Obrana prišla do hry, povedal Dowling. Oni sú dôvodom, prečo sme tento zápas vyhrali. Úžasná práca od nich.

Batavia running back Jalen Buckley mal 15 prenosov na 43 yardov a jeden touchdown. Quarterback Ryan Boe mal 7 na 14 na 115 yardov, vrátane 37-yardovej touchdown prihrávky na AJ Sandersa.

Na konci si nechceli podať ruky, povedal Dowling. Neviem. Myslel som si, že to bola hra s rešpektom. Vedeli sme, že na ceste nehrali najlepšie. Je to tu tak nahlas. Na konci hry som ani nepočul. Veľkú úlohu teda zohrali fanúšikovia. Bola tu úžasná atmosféra.

Mount Carmel sa budúci víkend stretne vo štvrťfinále s víťazom Yorkville-Brother Rice.